ارثمطالب حقوقیملکیوکیل طلاقوکیل طلاق توافقی درمشهدوکیل طلاق در مشهد

توقیف ملک – نحوه توقیف ملک با سند عادی در اجرای احکام

نحوه توقیف ملک با سند عادی در اجرای احکام:

توقیف ملک | نحوه توقیف ملک با سند عادی در اجرای احکام | وکیل طلاق در مشهد | بهترین وکیل در مشهد | وکیل در مشهد |

مطابق مادّه۲۲ قانون ثبت اسناد و املاک کشور مصوّب ۱۳۱۰ با اصلاحات و الحاقات بعدی ، همین که ملکی مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسید ، دولت فقط کسی را که ملک به اسم او ثبت شده و یا کسی که ملک مزبور به او منتقل گردیده و این انتقال نیز در دفتر املاک به ثبت رسیده

و یا اینکه ملک مزبور از مالک رسمی ارثاً به او رسیده باشد، مالک خواهد شناخت و نیز به موجب مادّه۴۸ قانون فوق‌الذکر، سندی که مطابق مواد۴۶ و ۴۷ این قانون باید به ثبت برسد و به ثبت نرسیده، در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نخواهد شد.

بنا به مراتب، صرف ارایه بیع‌نامه عادی نمی­تواند اجرای احکام را مجاب به پذیرش مالکیت ملک برای محکومٌ علیه و ترتیب اثر دادن به تقاضای  محکومٌ له در این خصوص (توقیف ملک) بنماید.

اما اگر شخص ثالث که سند رسمی به نام او است با  اقرار به مالکیت محکومٌ علیه، رضایت خود را به توقیف مال مزبور در قبال محکومٌ  به بنماید، با عنایت به تبصره مادّه۳۴ قانون اجرای احکام مدنی توقیف آن بلااشکال است.

 

​​قانون جدید مالیات بر ارث

​​قانون جدید مالیات بر ارث | وکیل طلاق در مشهد | وکیل طلاق توافقی در مشهد | وکیل در مشهد | بهترین وکیل در مشهد | وکیل خوب در مشهد

​​قانون جدید مالیات بر ارث : اصولاً مالیات بر ارث زمانی تعلق می‌گیرد که شخصی فوت نماید و دارای اموالی اعم منقول و غیرمنقول و وجوه نقد باشد. در این صورت اشخاصی که حین الفوت جزء ورثه‌ی متوفی محسوب می‌گردند می‌بایست قبل از تقسیم ترکه نسبت به پرداخت دیون متعلقه به ارث از جمله مالیات اقدام نمایند. قانونگذار در قانون مالیات‌های مستقیم در فصل چهارم تحت عنوان مالیات بر ارث از ماده 17 تا ماده 44 به این موضوع پرداخته است و برخی از مواد از جمله مواد 19-20-22-23-35 الی 37 در اصلاحات سال 1394 حذف گردیده‌اند.

در صدر ماده 17 ذکر شده است که اموال و دارایی‌هایی که در نتیجه فوت شخص اعم از فوت واقعی یا فرضی، انتقال یابد مشمول مالیات می‌باشد، با توجه به اینکه ممکن است برای برخی مفهوم فوت فرضی ناآشنا باشد، باید توضیح داد که برخی اوقات ممکن است از فوت واقعی شخصی آگاهی نداشته باشیم مثل زمانی که شخصی مفقود شده و مدت زیادی از وی خبری نیست. در این صورت اشخاص ذینفع می‌توانند به دادگاه مراجعه نمایند و از دادگاه تقاضای صدور حکم موت فرضی شخص غائب مفقودالاثر را بنمایند. در این صورت دادگاه چنانچه دلایل تقاضا را قوی بیابد حکم به فوت فرضی شخص مذکور صادر می‌نماید که اثر آن انتقال ماترک شخص به وراث وی می‌باشد.

اما مواردی که مطابق قانون مشمول مالیات می‌شوند از قرار ذیل می‌باشد :

1-سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار 3%

2-سهام و سهم الشرکه و حق تقدم آنها 1.5%

3-حق امتیاز و سایر اموال و حقوق مالی 10% ارزش روز

4-وسایل نقلیه موتوری زمینی، دریایی و هوایی 2%

5-املاک و حق واگذاری محل 1.5%

مطابق موارد مذکور چنانچه برخی از وراث سهم خود را به اشخاص ثالث یا وراث دیگر انتقال نمایند علاوه بر مالیات بر ارث مشمول مالیات بر نقل و انتقال نیز می‌شوند، از نظر قوانین حاکم بر ارث نیز قانون مدنی حاکم می‌باشد که وراث را به سه طبقه تقسیم نموده است که در طبقه اول پدر و مادر و زن و شوهر و اولاد و اولاد اولاد قرار دارند و در صورتی که ارزش روز کلیه ماترک متوفی کمتر از دیون محقق متوفی وجبات مالی و عبادی و هزینه کفن و دفن باشد اموال و دارایی مشمول مالیات نخواهد شد

 

مطالب مرتبط:

 

 

ارتباط با بهترین وکیل در مشهدوکیل طلاق در مشهد وکیل طلاق توافقی در مشهدوکیل مشهد با شماره گیری 09152491040

ارتباط با وکلای ما از طریق اینستاگرام

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا