خانوادهمطالب حقوقیمقالات بهترین وکیلوکیلوکیل دیهوکیل طلاقوکیل طلاق توافقی درمشهدوکیل طلاق در مشهد

مهریه 110 سکه – انواع اسامی طلاق در قانون – طلاق خلع و مبارات

مهریه 110 سکه | وکیل مشهد | بهترین وکیل در مشهد | وکیل طلاق توافقی در مشهد | وکیل طلاق در مشهد | وکیل مهریه در مشهد | وکیل رابطه نامشروع در مشهد | وکیل کیفری در مشهد

مهریه 110 سکه – ارتباط با وکیل در مشهد با شماره گیری 09152491040

مهریه 110 سکه : چنانچه مهریه زن تا ۱۱۰سکه باشد و یا در صورت بیشتر بودن،
تا۱۱۰ سکه آن مطالبه گردد، مرد مکلف به پرداخت است و در صورت عدم پرداخت، مرد، مطابق ماده ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی جدید، بازداشت می گردد، مگر اینکه اعسار خود را اثبات نماید.

وکیل طلاق در مشهد  09152491040

پس از وصول ۱۱۰سکه از مهریه، در صورتی که زن متقاضی دریافت بیش از آن باشد،
زن مکلف است اموال مرد را به اجرای احکام دادگستری اعلام نماید و مرد در صورت عدم معرفی اموال و عدم پرداخت مهریه مشمول ماده ۳قانون فوق جهت صدور دستور جلب قرار نمی گیرد.

وکیل طلاق در مشهد  09152491040

 

 

 

 

 


انواع طلاق | بهترین وکیل در مشهد  | وکیل در مشهد | وکیل طلاق در مشهد | وکیل پایه یک در مشهدفرق طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات چیست؟ – تماس با بهترین وکیل در مشهد 09152491040

چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند طلاق توافقی می باشد.

این طلاق برای سرعت بخشیدن به کار کسانی است که با توافق مصّر به طلاق هستند.

طلاق خلع و مبارات نیز دو صورت طلاق توافقی است،البته اجرای این طلاق نیز چون دیگر طلاق هایی که به درخواست زن و مرد است منوط به انجام تشریفات در مراجع قضایی و صدور گواهی عدم امکان سازش است.طلاق خلع و مبارات از نوع طلاق بائن است که امکان رجوع در آن نیست.

وکیل طلاق در مشهد  09152491040

براساس ماده 1146 قانون مدنی طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهر دارد در مقابل مالی که به او می دهد طلاق می گیرد اعم از اینکه مال مزبور عین مهر،معادل آن، یا بیشتر یا کمتر از مهریه باشد.

براساس ماده 1147 قانون مدنی طلاق مبارات آن است که کراهت از طرفین باشد ولی در این صورت عوض باید زاید بر میزان مهر نباشد.

وکیل طلاق در مشهد  09152491040

در واقع در این طلاق هر دو طرف از هم کراهت و تمایل به طلاق دارند اما میزان بخششی که زن به مرد می دهد بیش از مهریه نیست.از لحاظ ماهیت در طلاق خلع و مبارات مادام که زن رجوع به عرض نکرده باشد بائن است یعنی اگر زن پس از طلاق خواهان مبلغی نباشد که برای گرفتن اجازه طلاق به مرد داده است طلاق بائن و رجوع ممکن نیست.

زن در این نوع طلاق حق گرفتن نفقه ندارد و از شوهرش ارث نمی برد. اما اگر زن خواهان مهریه اش باشد و بخواهد مالش را پس بگیرد ماهیت طلاق تغییر و تبدیل به طلاق رجعی می گردد لذا امکان رجوع مرد ایجاد شده و زن حق ارث و نفقه را دارد.

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با وکیل در مشهد – وکیل دیه در مشهد – بهترین وکیل در مشهد با ما در تماس باشید.

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا