DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
مهریه دختر باکره

همه چیز درباره مهریه دختر باکره

قبل از توضیح درباره مهریه دختر باکره ما در مقالاتی جداگانه توضیحات مفصلی در زمینه مهریه داده ایم که میتوانید با مطالعه این مقالات اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

پس از جاری شدن خطبه عقد مرد موظف است به پرداخت مهریه! که یکی از حقوق زنان میباشد.البته نحوه پرداخت مهریه به دو صورت عندالمطالبه و یا عندالاستطاعه میباشد! که بستگی دارد به اینکه در سند عقد از کدام یک از این دو نوع نوشته شده باشد. در این مطلب فرض بر این است که مهریه عندالمطالبه می باشد.

در برخی از موارد یک زن و شوهر ممکن است بعد از گذشت زمان به این نتیجه برسند که اصلا باهم تفاهم ندارد و همدیگر را درک نمیکنند و یا اینکه قبل از خطبه عقد از یکدیگر اشنایی کامل ندارد و پس از عقد به این نتیجه میرسند که بدرد هم نمیخورند و درخواست طلاق و جدایی از یکدیگر را دارند.در این وضعیت سوالی که پیش می آید اینکه که مهریه دختر باکره به چه صورت باید پرداخت شود؟

دراینجا دختر در ابتدا باید با مراجعه به پزشکی قانونی باکره بودن خود را اثبات کند و در اینصورت نصف مهریه به دختر تعلق میگیرد

چند نکته مهم در زمینه مهریه دختر باکره وجود دارد:

  • اگر خطبه عقد میان دختر و پسر جاری شده باشد و دختر باکره باشد، در صورت درخواست مهریه در صورتی که وی قصد طلاق نداشته باشد، مهریه وی نصف نخواهد شد.
  • حال اگر دختر مهریه خود را در این زمان به صورت کامل دریافت کرده باشد و سپس قصد طلاق داشته باشد باید نصف مهریه ای که دریافت نموده است را به پسر باز گرداند

مرد باید در صورت درخواست مهریه توسط زن کل مهریه را به او بدهد، حتی اگر مهریه دختر باکره قسط بندی شده باشد و نمی تواند زن را ملزم به تمکین نماید. علاوه بر نکات ذکر شده در این شرایط نفقه زن قطع نخواهد شد و در صورت عدم تمکین نیز مهریه به او تعلق خواهد گرفت.

دریافت مشاوره از وکیل خوب

برای دریافت اطاعات بیشتر و مشاوره رایگان از وکیل خوب میتوانید با شماره های کارشناسان دادپلاس در تماس باشید  و یا از طریق فرم مشاوره حقوقی با ما در ارتباط باشید

09152491040