اخباراخبار و مقالات مشاوره حقوقیمقالات بهترین وکیلوکیلوکیل دیهوکیل طلاقوکیل طلاق توافقی درمشهدوکیل طلاق در مشهد

نفقه – ترک انفاق – سرقفلی – شرایط انتقال سر قفلی

نفقه
ترک انفاق – توضیح وکیل طلاق در مشهد – ارتباط با وکیل در مشهد با شماره گیری 09152491040

نپرداختن نفقه زن از سوی شوهر، مجازات دارد/درصورت ناتوانی مرد از پرداخت نفقه زن می‌تواند تقاضای طلاق کند

دو نوع ضمانت اجرا برای خودداری مرد از پرداخت نفقه وجود دارد، اول ضمانت اجرای حقوقی که در این صورت، هرگاه با وجود تمکین زن، شوهر از پرداخت نفقـه خودداری کند، زن می‌تواند با طرح دعوی حقوقی، محکومیت او را به پرداخت نفقه از دادگاه بخواهد؛ در این صورت، دادگاه حکم به پرداخت نفقه خواهد داد. اگر دادگاه حکم به پرداخت نفقه صادر کند و مرد واقعاً از پرداخت آن ناتوان باشد، زن این حق را دارد که در صورت تمایل، تقاضای طلاق کند.

توضیح وکیل طلاق در مشهد – ارتباط با وکیل در مشهد با شماره گیری 09152491040

نکته دوم، ضمانت اجرای جزایی است. بر این اساس باید گفت: از آنجایی که نپرداختن نفقه در قانون، جرم محسوب می‌شود، زن می‌تواند با مراجعه به دادسرای عمومی، تعقیب جزایی شوهر را بخواهد که در این صورت با اثبات عدم پرداخت نفقه، مرد علاوه بر پرداخت نفقه به مجازات مقرر در قانون نیز محکوم خواهد شد.


سرقفلی – شرایط انتقال سر قفلی

توضیح وکیل طلاق در مشهد – ارتباط با وکیل در مشهد با شماره گیری 09152491040

شرایط انتقال سر قفلی  : درصورتی که سند سرقفلی عادی باشد:

شرایط انتقال سر قفلی : هنگامی که سند سرقفلی عادی است و حق انتقال در آن قید شده باشد،صاحب سرقفلی می‌تواند سرقفلی ملک را منتقل کند؛مشروط به اینکه انتقال جدید با سند رسمی باشد.به عبارت دیگر حتی با وجود حق انتقال،مالک سرقفلی (حق کسب و پیشه) نمی‌تواند با سند عادی سر قفلی را منتقل کند.

توضیح وکیل طلاق در مشهد – ارتباط با وکیل در مشهد با شماره گیری 09152491040

انتقال سرقفلی،در موارد رسمی بودن سند سرقفلی

✍در صورتی که سند سرقفلی رسمی باشد،باید دید مالک سرقفلی حق انتقال به غیر را دارد یا خیر؟اگر مالک سرقفلی حق انتقال به غیر را داشته باشد،می‌تواند با سند رسمی حقوق قانونی خود را به شخص ثالث منتقل کند.لازم به یادآوری است که حتی با وجود حق انتقال به غیر،مالک سر قفلی نمی‌تواند با سند عادی،سر قفلی را به شخص ثالث انتقال دهد و در این مواقع مالک سرقفلی الزاماً باید با سند رسمی نسبت به انتقال سرقفلی ملک اقدام کند.

انتقال سرقفلی توسط شخص بدون داشتن حق انتقال به غیر:

توضیح وکیل طلاق در مشهد – ارتباط با وکیل در مشهد با شماره گیری 09152491040

انتقال غیرقانونی سرقفلی یکی از مواردی است که حق سرقفلی ساقط می‌شود.اشخاصی که بدون داشتن حق انتقال سرقفلی،سرقفلی ملک را انتقال می‌دهند،مرتکب تخلف شده‌اند و با طرح دعوا از طرف مالک، سقوط نصف حق کسب و پیشه (سرقفلی) آنها حتمی است.علاوه بر این،نصف دیگر حق کسب و پیشه به قیمت روز به مستاجر متخلف پرداخت خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با بهترین وکیل در مشهدوکیل در مشهدوکیل دیه در مشهد با ما در تماس باشید. گروه وکلای دادگستری دادپلاس

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا