قراردادهامطالب حقوقیوکیلوکیل طلاق توافقی درمشهد

شرایط فسخ قرارداد – در هنگام نقل و انتقال املاک چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

شرایط فسخ قرارداد | وکیل در مشهد | وکیل خوب در مشهد | وکیل دیه در مشهد | وکیل طلاق در مشهدشرایط فسخ قرارداد – ارتباط با وکیل در مشهدوکیل طلاق توافقی در مشهد با شماره گیری 09152491040

شرایط فسخ قرارداد : فسخ قرارداد ممکن است به دو صورت ذیل ایجاد شود:

۱- توافق طرفین :

طرفین قرارداد می توانند ضمن عقد قرارداد یا خارج از آن برای یک یا هر دو طرف معامله یا شخص ثالث، حق فسخ قرار دهند. این حق فسخ می تواند به شکل شرطی در عقد قرارداد عنوان شود مثل اینکه شخصی ماشینی را به دیگری بفروشد و در آن شرط شود که هر کدام از طرفین یا شخص ثالث هر وقت مایل باشند بتوانند ظرف یک ماه آن معامله را فسخ کنند که طبق ماده 399 قانون مدنی به آن اصطلاحا خیار شرط گفته می شود.

۲- حکم مستقیم قانون :

قانون در مواردی برای جلوگیری از ضرری که به طور ناخواسته از قرارداد متوجه یکی از دو طرف معامله است، به طور مستقیم به او حق می دهد که بتواند با فسخ قرارداد از ضرر مذکور جلوگیری کند. مثل اینکه کسی خانه ای اجاره کند و پس از مدتی متوجه شود که خانه معیوب بوده، که در اینجا به استناد مواد 478 و 479 قانون مدنی حق دارد عقد اجاره را فسخ کند.(شرایط فسخ قرارداد )

 

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با وکیل مشهدبهترین وکیل در مشهدوکیل طلاق در مشهد با شماره 09152491040 در تماس باشید.

 

 

 


نقل و انتقال | چه نکاتی برای نقل و انتقال باید رعایت کرد | بهترین وکیل در مشهد | وکیل پایه یک در مشهد | وکیل دادگستری در مشهددر هنگام نقل و انتقال املاک چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ – توضیح وکیل مشهدوکیل پایه یک در مشهد

مالکیت فروشنده: با ملاحظه اصل سند مالکیت بررسی شود آیا فروشنده مالک ملک است و یا از طرف مالک اختیار و وکالتنامه معتبر داشته دارد.

تطبیق مشخصات: مشخصات و حدود اربعه ملک در عالم واقع با آنچه در سند آمده یکی باشد و مشخصات فروشنده در سند ذکر شده باشد.

کد رهگیری: هیچ ملکی نباید بدون اخذ کد رهگیری معامله شود. زیرا ممکن است قبلاً فروشنده با فرد دیگری معامله کرده باشد در این صورت معامله اول صحیح و معاملات بعدی باطل است. (توضیح وکیل مشهد –وکیل پایه یک در مشهد

امکان انتقال: باید توجه شود ملک از جهت قانونی قابلیت انقال را به نام خریدار داشته باشد چون ممکن است به واسطه در رهن بانک بودن با توقیف و یا بازداشت به دستور دادگاه یا تخلفات ساختمانی امکان انتقال آن به زودی مهیا نباشد و دردسر ساز شود.

وکالتنامه: خرید و فروش وکالتی به واسطه مشکلات احتمالی توصیه نمی شود. اما اگر ملکی را با وکالتنامه خریداری می شود باید دقت شود وکالتنامه کاری نباشد زیرا وکیل حق فروش ندارد و ضمناً مدت وکالتنامه معتبر باشد.(توضیح وکیل مشهد -وکیل پایه یک در مشهد ) 

شرط فسخ: هنگام تنظیم قرارداد موارد احتمالی را که ممکن است امکان انتقال نباشد را به صورت خیار فسخ شرط شود.ارتباط با ما از طرق صفحه های مجازی کلیک کنید.

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا