کیفریمطالب حقوقیمقالات بهترین وکیلوکیلوکیل پایه یک در مشهد

آیا فرار از دِین زندان دارد؟

ایا فرار از دین مجازات دارد ؟| بهترین وکیل در مشهد | وکیل در مشهد | وکیل پایه یک در مشهد | وکیل خوب در مشهد

آیا فرار از دِین زندان دارد؟ – توضیح وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

ایا فرار از دین زندان دارد ؟ – خیلی ها سوال دارند که اگ به پرداخت وجهی محکوم شویم و ان را نپردازیم چه اتفاقی می افتد ؟  ایا باعث بیشتر شدن دینمان می شود و ایا سابقه کیفری برای این کار محسوب می شود ؟

اگرشخصی محکوم به پرداخت وجهی شده باشد وپرونده درمرحله اجراییه باشد وبه دلیل نداشتن وجه نقد دادخواست اعسارنماید وچندروزبعد ملکی را برای ادای دین به دادورزی معرفی نماید که تکافوی بدهی را نمایید ودادخواست اعسار خودرا هم استردادنماید

و 5 ماه قبل هم ملکی را نقل وانتقال داده باشد .آیا محکوم له میتواند شکایت کیفری تحت عنوان معامله به قصد فرارازدین شکایت کند ؟

(برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توجه داشته باشید که میتوانید با شماره گیری 9152491040 با وکیل در مشهدوکیل خوب در مشهدوکیل دادگستری در مشهدوکیل پایه یک در مشهد ارتباط بر قرار کنید . گروه وکلای دادگستری دادپلاس)

🔹مطابق ماده ۲۱ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی انتقال مال به دیگری به هر نحو به وسیله مدیون با انگیزه فرار از ادای دین به نحوی که باقی مانده اموال برای پرداخت دیون کافی نباشد، موجب حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه شش یا جزای نقدی معادل نصف محکوم به یا هردو مجازات می شود و در صورتی که منتقل الیه با علم به موضوع اقدام کرده باشد ، در حکمِ شریک جرم است .

دراین صورت عین مال و در صورت تلف یا انتقال ، مثل یا قیمت آن از اموال انتقال گیرنده به عنوان جریمه اخذ و محکوم به از محل آن استیفاء خواهد شد. فلذا مشاهده می گردد که به استناد ماده موصوف اعمال مجازات مذکور در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شرایط خاصی همچون انگیزه فرار از ادای دین وجود داشته باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توجه داشته باشید که میتوانید با شماره گیری 9152491040 با وکیل در مشهدوکیل خوب در مشهدوکیل دادگستری در مشهدوکیل پایه یک در مشهد ارتباط بر قرار کنید . گروه وکلای دادگستری دادپلاس

تلگرام دادپلاس = 09152491040

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا