اخباراخبار و مقالات وکیل خانوادهمقالات بهترین وکیلوکیل دیه

ایا شاغل شدن زن در گروی رضایت شوهر است؟

ایا شاغل شدن زن در گروی رضایت شوهر است؟

اصولا وظیفه کار و تامین معاش زندگی بر عهده مرد است این موضوع نه تنها در قانون که قبل از آن در شرع هم مورد تاکید قرارگرفته است
در واقع حقوق به تبیت از دین اشتغال را از واظیف مهم مرد میداند . البته مانند مورد بالا زن هم میتواند در سند ازدواج شرط کند که پس از ازدواج مشغول به کار شود یا اگرتاکنون شاغل بوده است همچنان به شغل خود ادامه دهد .
اگر در قباله ازدواج در قسمت ؛ مشخاصت طرفین در مورد زن نوشته شود کارمند یا کارگر یا هر عنوان دیگر اصل بر این است که شوهر با علم و اطلاع از شغل خانم با او ازدواج کرده است پس دیگر نمیتواند او را از ادامه اشتغال منع کند .

نباید فراموش کرد که حتی اگر اشتغال زن در قباله ازدواج به صورت یک حق شرط شود باز شوهر این امکان را دارد که اگر مدتی بعد شغل او را مخالف مصالح خانوادگی و حیثیت یا شان خود یا زن تشخیص داد از دادگاه ممانعت زن از ادامه کار بخواهد .
ماده 1117 قانون مدنی میگوید: شوهر میتواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که مخالف مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زنباشد منع کند . قاضی دادگاه تنها کسی است که میتواند تشخیص دهد آیا شغل زن حقیقتا با حیثیت و مصالح خانوادگی زوجین مخالف است یا خیر .
پس در این مورد که شغل زن خلاف مصلحت است یا خیر نظر مرد تعیین کننده نیست و قاضی است که باید نظر آخر را بدهد .

 

اطلاعات بیشتر و ارتباط با وکیل دیه در مشهد = 09152491040

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا