ارثمطالب حقوقیمقالات بهترین وکیلوکیل

ارث جنین – اخذ ارث جنین چگونه ممکن است؟

ارث جنین توضیح بهترین وکیل در مشهد – شماره بهترین وکیل در مشهد 

درمورد جنین اگر جنین دنیا بیاید و فقط یک گریه کند وبمیرد ارث میبرد و تا زمانی که دنیا نیامده موروثی بمیرد در آن هنگام که تقسیم ما ترک میکنند سهم یک پسر را برای او کنار میگذراند.

طبق ماده 1159 قانون مدنی هر طفلی که پساز انحلال نکاح متولد شود ملحق به شوهر اوست مشروط به این که مادر هنوز شوهر نکرده و از تاریخ انحلال نکاح تا روز ولادت بیشتر از ده ماه گذشته باشد ،

مگر آنکه ثابت شود از تاریخ نزدیکی تا زمان ولادت کمتر از شش ماه و یا بیشتر از ده ماه گذشته باشد . و یا شک درمورد تریخ فوت دو نفر که در یک زمان مرده باشند . در این خصوص مطابق ماده 874 قانون مدنی اگر اشخاصی که بین آن ها توارث باشد بیمرند و تاریخ فوت یکی از آنها معلوم و دیگری از حیث تقدم و تاخر مجهول باشد ، فقط آن که تاریخ فوتش مجهول است از دیگری ارث میبرد. مثلا دو نفر در دریا در یک کشتی غرق شده بمیرند و یکی از انان به طریقی مشخص شود که در چه زمانی مرده ، آن دیگری مشخص نشود آن که تاریخ مرگش نامشخص است ارث میبرد.

فرزند خواندگی ، کودک فرزند خوانده از رحمت حضانت و ولایت افاق در حکم فرزند خانواده است اما فرزند خوانده از زن و شوهر ارث نمیبرد و پدر و مادر از زمره وراث فرزند خوانده محسوب نمی شود .

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا