اخباراخبار و مقالات وکیل دادگستری در مشهدمقالات بهترین وکیلوکیل

مداخله در امر وکالت در مراجع قضایی جرم است

مداخله در امر وکالت در مراجع قضایی جرم است – رای ویرایش شده توسط وکیل دادگستری در مشهد – ارتباط با وکیل در مشهد

«رای بدوی »

در خصوص شکایت آقای ج.م. فرزند م. علیه آقای ک.الف. فرزند ر.، فاقد شهرت، 49 ساله، اهل ملارد، مقیم ملارد، فاقد سابقه کیفری و با معرفی کفیل آزاد دایر بر تظاهر و مداخله در امر وکالت؛ با توجه به محتویات پرونده نظر به این‌که به نظر این دادگاه موضوع معنونه در ماده 55 قانون وکالت هر نوع تظاهر و مداخله در عمل وکالت تحت هر نوع عملی در مراجع قضایی و حتی‌المکان شبهه قضایی مثل شورای حل اختلاف می‌باشد نه انجام امور کاری افراد در خارج از این حوزه همانند مراجعات افراد دیگر به عنوان وکیل کاری در امور ثبتی و نقل انتقالات ملک – در ادارات دارایی – شهرداری و غیره که با وکالت کاری انجام می‌شود که در پرونده حاضر نیز متهم موصوف وکیل کاری تعداد زیادی از اعضاء ‌شرکت تعاونی مسکن کارکنان سازمان … نیروی انتظامی … بوده

و حسب تحقیقات از شاکی، متهم یاد شده در هیچ یک از مراجع قضایی یا شبهه قضایی اقدامی نکرده و در این راستا وجهی از آن‌ها نگرفته است، لهذا به نظر این دادگاه بزهی متوجه وی نمی‌باشد مع‌الوصف مستنداً به بند الف ماده 177 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری و اصل 37 قانون اساسی به لحاظ عدم احراز وقوع بزه حکم به برائت صادر و اعلام می‌دارد. رأی صادره ظرف مهلت 20 روز پس از ابلاغ به طرفین قابل اعتراض در یکی از محاکم تجدیدنظر استان تهران است.
رییس شعبه 101 دادگاه عمومی جزایی ملارد- امرجی

«رای دادگاه تجدید نظر»

در خصوص تجدیدنظرخواهی آقای ج.م. نسبت به دادنامه شماره 1734 صادره از شعبه 101 دادگاه عمومی ملارد که به موجب آن منتهی به صدور رأی برائت آقایان ک.الف. از اتهام غصب عنوان موضوع شکایت تجدیدنظرخواه و عده‌ای از اهالی ملارد گردیده است؛ توجهاً به مندرجات پرونده خصوصاً چون از ناحیه تجدیدنظرخواه ایراد و یا اعتراض مؤثری که موجبات نقض دادنامه موصوف را فراهم نماید ابراز و یا عنوان نگردیده و تجدیدنظرخواهی نیز با هیچ‌یک از موارد مندرج در ماده 240 قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری منطبق نمی‌باشد، علی‌هذا دادگاه اعتراض را مردود دانسته، مستنداً به بند الف از ماده 257 از قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری دادنامه معترض‌عنه را تأیید می‌نماید. رأی صادره قطعی می‌باشد.
رئیس شعبه22 دادگاه تجدیدنظراستان تهران – مستشاردادگاه

 

ارتباط با بهترین وکیل در مشهدوکیل در مشهد وکیل طلاق در مشهد با ارتباط با مشاورین دادپلاس

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا