خانوادهقراردادهامطالب حقوقیمقالات بهترین وکیلوکیلوکیل پایه یک در مشهدوکیل دیه

کدام قراردادهای اجاره مشمول قانون روابط موجر و مستاجر سال 1376 هستند – اجرت‌المثل بعد از مرگ همسر چیست

وکیل در مشهد - گواهی انحصار وراثت

 کدام قراردادهای اجاره مشمول قانون روابط موجر و مستاجر سال 1376 هستند؟

 توضیح بهترین وکیل در مشهد = 09152491040

 

قراردادهای اجاره: اماکن اعم از مسکونی، تجاری، محل کسب و پیشه، اماکن آموزشی، خوابگاه های دانشجویی و ساختمان های دولتی و نظایر آن که پس از مهر ماه 1376، با قرارداد رسمی یا عادی اجاره داده شود، مشمول این قانون است. قراردادی که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده و به ثبت رسیده باشد، قرارداد رسمی است. سایر قراردادها، از جمله قراردادی که در بنگاه معاملات املاک و با استفاده از فرم های چاپی اتحادیه تنظیم می شود، قرارداد عادی است. قراردادهای عادی صرفا در صورتی مشمول قانون سال 76 است که این شرایط را دارا باشد:

1 – مدت اجاره در آن قید شده باشد.

2 – در دو نسخه تنظیم شده باشد.

3 – به امضای موجر، مستاجر و دو نفر شاهد رسیده باشد.

 تخلف از برخی شروط قرارداد، برای طرف مقابل، حق فسخ ایجاد می کند. ولی این حق فسخ، با توجه به زمان بر بودن رسیدگی قضایی، در بسیاری از موارد برای پیشگیری از تخلف یا جبران ضرر کافی نیست. شایسته است هنگام انعقاد قرارداد برای تعهدات هر یک از طرفین ضمانت اجرایی همچون “وجه التزام” تعیین شود. وجه التزام مبلغی است که متخلف در صورت تخلف از قرارداد باید به طرف دیگر بپردازد.

برای ارتباط با وکیل در مشهد وکیل دیه در مشهدوکیل پایه یک در مشهد کلیک کنید.


نکاتی در مودر نفقه - وکیل در مشهد - وکیل طلاق در مشهد - بهترین وکیل در مشهد

اجرت‌المثل بعد از مرگ همسر – ارتباط با وکیل در مشهد = 09152491040

اجرت المثل بعد از مرگ همسر : در تعریف اجرت‌المثل باید گفت که زن وظایف خاصی در زندگی زناشویی دارد كه توسط قانون و شرع برشمرده شده است. این وظایف شامل تمكین عام و تمكین خاص است.

۲تمكین عام به معنای حضور زن در زندگی مشترک و عمل به وظایفی است كه شرع و قانون تعیین كرده است.

مثلا زن شرعا نمی‌تواند بدون اجازه همسرش از خانه خارج شود. ادامه تحصیل و كار كردن زن در خارج از منزل نیز باید با اجازه شوهر باشد، هر چند در حال حاضر بسیاری از زنان این حقوق را در عقدنامه دریافت می‌كنند.

تمكین خاص نیز به معنای عمل كردن زن به وظایف زناشویی است. حال اگر زن در طول زندگی مشترک و در خانه همسر خود، كاری به جز این موارد را به دستور شوهر انجام دهد، مستحق پاداشی است كه به آن اجرت‌المثل گفته می‌شود.

قانون در صورت فوت شوهر، تکلیف این پرداخت را نیز معلوم کرده است که برابر آن: «زوجه می‌تو اند در صورت مطالبه، اجرت المثل ایام زندگی مشترك خود را از ماترك زوج متوفی با جلب نظر كارشناس مطالبه كند.»

برای ارتباط با وکیل در مشهد وکیل دیه در مشهدوکیل پایه یک در مشهد کلیک کنید.

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا