مقالات بهترین وکیلوکیلوکیل طلاقوکیل طلاق توافقی درمشهدوکیل طلاق در مشهد

فروش مال غیر چیست و چه مجازاتی دارد

فروش مال غیر چیست و چه مجازاتی دارد ؟ | بهترین وکیل در مشهد | وکیل در مشهد | وکیل خوب در مشهد | وکیل دیه در مشهد

فروش مال غیر چیست و چه مجازاتی دارد – ارتباط با  بهترین وکیل در مشهد با شماره گیری 09152491040

فروش مال غیر چیست و چه مجازاتی دارد : بسیاری از افراد برایشان سوال است که این واژه در چه مورد و در چه صورت به کار برده می شود

در اینجا سعی کردیم تعریف مختصر و کوچک و همچنین دقیقی از این واژه ارائه دهیم :

انتقال نامشروع و غیرقانونی هر نوع مال متعلق به غیر (چه عین مال موضوع انتقال باشد چه منفعت آن) توسط اشخاص، اعم از حقیقی و حقوقی به دیگری با سوءِنیت و مهیا نمودن مقدمات قبلی در قالب عقود به منظور به دست آوردن منافع مادی به‌طور ناحق را جرم انتقال مال غیر می‌گویند.

مقنن در ماده‌ی یک قانون مجازات بیان نموده: کسی که مال غیر را با علم به اینکه مال غیر است به نحوی از انحاء عینا یا نفعتا بدون مجوز قانونی به دیگری منتقل کند، کلاهبردار محسوب و مطابق ماده‌ی ۲۳۸ قانون مجازات عمومی محکوم می‌شود.

همچنین انتقال گیرنده که در حین معامله عالِم به عدم مالکیت انتقال دهنده باشد اگر مالک از وقوع معامله مطلع شده و تا یک ماه پس از حصول اطلاع اظهاریه برای ابلاغ به انتقال گیرنده و مطلع کردن او از مالکیت خود به اداره‌ی ثبت یا دفتر اسناد یا دفتر بدایت یا صلحیه یا یکی از دوایر دیگر دولتی تسلیم ننماید، معاون جرم محسوب خواهد شد. هر یک از دوایر و دفاتر مکلفند در مقابل اظهاریه‌ی مالک رسید بدهند و آن را بدون فوت وقت به طرف برساند.

انتقال مال غیر جرمی مستقل است و با کلاهبرداری فرق دارد، اما مجازات این دو جرم یکسان است. بنابراین کسی که اقدام به انتقال مال غیر می‌کند به همه‌ی مجازات‌های زیر (که مجازات جرم کلاهبرداری هم هستند) محکوم می‌شود.
حبس از یک تا هفت سال، پرداخت جزای نقدی معادل مالی که به دیگری منتقل کرده است، رد مال منتقل شده به صاحبش.

ضمنا اگر متهم به دلایلی مستحق تخفیف مجازات باشد؛ (مانند رضایت شاکی خصوصی، کهولت سن، نداشتن سابقه و …) دادگاه نمی‌تواند مجازات حبس او را از یک سال کمتر کند.

همچنین اگر مرتکب جرم، از کارکنان دولت باشد به انفصال دائم از خدمات دولتی نیز محکوم خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر از وکیل در مشهد – بهترین وکیل در مشهدوکیل مشهد با شماره گیری 09152491040 همچنین می توانید با استفاده از پیج اینستا اخبار تازه حقوقی را در دادپلاس دنبال کنید.

جرم تجاوز جنسی – برای ارتباط با وکیل طلاق در مشهد با شماره های دادپلاس در تماس باشید.

تجاوز جنسی یا تجاوز به عنف، به معنی انجام رابطه جنسی بدون رضایت فرد است. جرم تجاوز به عنف، علاوه بر آثار فیزیکی و جسمی، باعث آثار روحی و روانی گاه جبران ناپذیری میشه. چنانکه در مواردی این تجاوز جنسی به همراه تهدید به قتل یا ارتکاب به قتل انجام میشه.هرچند نمیشه زنان و کودکان را به عنوان تنها قربانیان جرم تجاوز به عنف بیان کرد، اما این گروه بیشتر از هر قشر دیگری در معرض خطر تجاوز هستند.

ماده ۸۲ قانون مجازات اسلامی، حد عمل زنا و تجاوز جنسی را اعدام عنوان کرده و هیچ فرقی بین افراد پیر و جوان و … قرار نداده .

 

 

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا