خانوادهمطالب حقوقیمقالات بهترین وکیلوکیلوکیل طلاق

شرایط حضانت اطفال

شرایط حضانت اطفال – توضیح توسط وکیل در مشهد – شماره وکیل در مشهد 09152491040

به طور کلی حضانت فرندان بر عهده والدین خواهد بود .مگر در شرایط خاصی که عدم صلاحیت یکی از والدین و یا هردوی آنها برای شرایط حضانت فرزند به صورت قانونی تایید شود.

شرایط حضانت فرزند بعد از طلاق زوجین چگونه خواهد بود؟

پس از طلاق زوجین از یک دیگر اولویت نگهداری فرزندان تا سن 7 سالگی دختر و پسر بر عهده مادر خواهد بود . پس از سن 7 سالگی فرزندان حضانت آنها به دست پدر خواهد بود .
در صورتی که والدین بر سر خضانت فرزندان با یکدیگر با مشکل مواجه شوند ، دادگاه در مورد شرایط حضانت فرزند به صورت قانونی تصمیم خواهد گرفت.
لازم به ذکر است در صورتی که پدر به ( اعتیاد و..) دچار باشد ، شرایط حضانت فرزند بعد از 7 سالگی نیز به مادر واگذار خواهد شد و این حضانت تا زمان به بلوغ رسیدن فرزند،خودش میتواند مادر و یا پدر را برای ادامه زندگی انتخاب نماید . البته پدر موظف است در تمامی مدتی که فرزندان تحت حضانت مادر هستند ، هزینه ها و مخارج مرتبط را تامین نماید .

شرایط حضانت فرزند بعد از طلاق توافقی چگونه خواهد بود؟

با استناد به ماده 29 قانون حمایت از خانواده دادگاه موظف است درمورد حضانت فرزندان در هر نوع طلاقی تصمیم گیری کند .چنانچه زوجین به دنبال طلاق توافقی باشند و دختری کمتر از 9 سال سن و پسری کمتر از 15 سال سن داشته باشند.باید درمورد حق حضانت فرزندان ، میزان ملاقات طرف مقابل با فرزندان ، پرداخت نفقه فرزندان و میزان نفقه به توافق برسند.
البته لازم به ذکر است که دادگاه موظف است در تعیین حضانت فرزندان بعد از طلاق ، مصحلت آنها را در نظر داشته باشد.
در قوانین طلاق و حضانت فرزندان ، حضانت طفل از مادری که مجددا ازدواج نماید ، گرفته میشود و به پدر داده می شود . اما در طلاق توافقی با توافق زوجین ، فرزندان میتوانند پس از ازدواج مادر نیز کماکان تحت حضانت وی قرار داشته باشند .

شرایط حضانت فرزند بعد از فوت والدین چگونه خواهد بود؟

بر طبق قانون در صورت فوت یکی از والدین ، حضانت فرزند بر عهده والد زنده خواهد بود .
یعنی در صورت فوت پدر ، ماد.البته در صورتی که دادگاه پس از دادخواست ولی قهری ، مادر را دارای صلاحیت لازم برای حضانت از فرزند نداند ، حضانت از وی گرفته می شود.

 

برای تماس با وکیل طلاق در مشهد با مشاورین دادپلاس در تماس باشید.

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا