DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
نمونه رای قاضی | رای مطالبه خسارت | وکیل طلاق در مشهد - وکیل دیه در مشهد

رای

حکم ورود به عنف بهترین وکیل در مشهد - وکیل در مشهد - دادپلاس

حکم ورود به عنف (به زور) – ارتباط با بهترین وکیل در مشهدوکیل در مشهد با شماره گیری ۰۹۱۵۲۴۹۱۰۴۰

طبق اصل بیست و دوم قانون اساسی، مسکن افراد از تعرض دور است و حتی در مواردی که برای کشف جرم یا دستگیری مجرم اجازه ورود به حریم اشخاص داده می‌شود، این اقدام باید بر مبنای قانون و با اجازه دادگاه باشد.
ورود اشخاص به منزل دیگران باید با گرفتن اجازه از صاحبخانه باشد و اگر کسی در نبود صاحب خانه وارد منزلش شود و اجازه ورود به منزل را هم نداشته باشد این ورود غیر قانونی و از نظر کیفری قابل مجازات باشد.

اگر صاحبخانه حاضر باشد، عنف یا اجبار نسبت به او صورت گرفته و در صورتی که حضور نداشته باشند و به عنوان مثال، فرد متهم از دیوار ملک بالا رفته ، عنف یا اجبار نسبت به وسایل صورت می‌گیرد.
برابر ماده ۶۹۴ قانون مجازات اسلامی هر کس به منزل یا مسکن دیگری به زور یا تهدید وارد شود به مجازات از شش ماه تا سه سال حبس محکوم میشه و اگر این عمل از سوی دو نفر یا بیشتر انجام بشه و همراه یکی از آنان اسلحه باشد، به حبس از یک تا شش سال محکوم میشند.
ماموران پلیس نیز برای ورود به خانه و بازرسی باید حکم قضایی داشته باشند و شهروندان در صورت رو به رو شدن با ماموران کارت شناسایی و حکم ورود به منزل را از آنها بخواهند.

 

جدید ترین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور – جدید ترین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور - جدید ترین رای وحدت رویه دیوان عالی کشوررای وحدت رویه شماره ۷۷۸ – ۲۳/۳/۱۳۹۸ هیات عمومی دیوان عالی کشور

نظر به این که بر حسب مستفاد از بند الف ماده ۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز جرائم مذکور در ماده ۷۰۲ اصلاحی قانون مجازات اسلامی داخل در عنوان قاچاق نیست ، بنابراین از شمول بند ت ماده ۴۷ قانون مجازات اسلامی ( قابل تعلیق نبودن قاچاق عمده مشروبات الکلی ) خارج استاز این رو اجرای مجازات این جرایم ، با رعایت شرایط مقرر در ماده ۴۶ قانون اخیر قابل تعلیق است .

بر این اساس ، رای سعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان چهارمحال بختیاری در حدی که با این نظر مطابقت دارد به اکثریت آراء صحیح و قانونی تشخیص میگردد. این رای طبق ماده ۴۷۱ قانون آیین دادرسی کیفری برای شعب دیوان عالی  کشور و دادگاه ها و سایر مراجع اعم از قضایی و غیر از آن لازم الاتباع است . هیات عمومی دیوام عالی کشور

 

گروه وکلای دادگستری دادپلاس ۰۹۱۵۲۴۹۱۰۴۰ 

برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از رای های وحدت رویه دیوان عالی کشور و همچنین ارتباط با وکیل پایه یک در مشهد – وکیل در مشهد – بهترین وکیل در مشهد با ما در تماس باشید.

09152491040