آرا

رای: در مواردی نظیر توهین، شهادت بانوان دلیل محسوب نمی‌شود

رای بدوی

در خصوص اتهام خانم م.، متولد 1340، دایر بر توهین، با وکالت آقای م.ش.، موضوع شکایت خانم ب.؛ با توجه به این‌که شاکی دو شاهد زن معرفی کرده که احد از ایشان مادر شاکی بوده و دارای نفع دنیوی بوده و یک شاهد ضمن این‌که اقل از نصاب قانونی می‌باشد در مواردی نظیر توهین شهادت بانوان دلیل محسوب نمی‌گردد و با توجه به انکار شدید متهم در همه مراحل دادرسی و نیز اظهارات مأمور انتظامی با ادله و قرائن دیگر هم‌خوانی ندارد و بزه قابل انتساب به متهم نیست و مستنداً به بند الف ماده 177 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری و اصل 37 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران رأی به برائت متهم از اتهام توهین را صادر می‌نماید. رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز قابل اعتراض در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.
دادرس شعبه 1103 دادگاه عمومی جزایی تهران

رای دادگاه تجدید نظر

در خصوص تجدیدنظرخواهی خانم ب. نسبت به دادنامه شماره 00490 مورخ 04/08/93 صادره از شعبه 1103 دادگاه عمومی جزایی تهران که به موجب آن خانم م. از اتهام توهین موضوع شکایت تجدیدنظرخواه تبرئه گردیده است؛ با تقدیم درخواست تجدیدنظرخواهی نسبت به رأی صادره اعتراض نموده که دادگاه با بررسی آن توجهاً به مندرجات پرونده خصوصاً تحقیقات انجام یافته و عدم ارائه دلیل مستفید و بینه شرعی چون از ناحیه تجدیدنظرخواه ایراد یا اعتراض موثری که موجبات نقض دادنامه معترض‌عنه را فراهم نماید ابراز و عنوان نگردیده و تجدیدنظرخواهی با هیچ‌یک از موارد مندرج در ماده 240 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری مطابقت ندارد، علی‌هذا دادگاه اعتراض را مردود دانسته و مستنداً به بند الف از ماده 257 قانون آیین دادرسی مرقوم دادنامه صادره را تأیید می‌نماید. این رأی قطعی است.
رئیس شعبه 9 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ـ مستشار دادگاه /پژوهشگاه قوه قضاييه دادنامه کیفری

 

ارتباط با بهترین وکیل در مشهد و وکیل در مشهد – برای ارتباط با شماره دادپلاس در تماس باشید – گروه وکلای دادگستری دادپلاس 09152491040 وکیل دیه در مشهدمشاوره حقوقی در مشهد 

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا