وظایف وکیل خانواده

چون خانواده از مهمترین ارکان و شئون زندگی اجتماعی است! و از نهاد های مقدس در ادیان الهی است وکیل خانواده می تواند مشکل گشای بسیاری از مسائل باشد! چون هر شخص در زندگی خانوادگی مسئولیت هایی دارد! و چون هرکدام از طرفین در خانواده در مقابل یکدیگر دارای حقوق و تکالیفی هستند! دانش حقوق هم برای تنظیم روابط اجتماعی نسبت به وضع قوانین برای قاعده مندی هر چه بیشتر این حقوق و تکالیف و نیز وضع ضمانت اجراهایی در این زمینه می زند

این وکیل اساساً تمامی مسایل حقوقی در رابطه با خانواده از جمله خواستگاری، ازدواج ، انواع ازدواج ، تعهدات مالی و غیر مالی زوجها نسبت به یکدیگر ، مهریه ، نفقه ، تعهدات دو طرف نسبت به فرزندان ، ریاست امور خانواده ، طلاق و انواع آن ، عده و مسایلی از این قبیل می پردازد.

ویژگی های وکیل خانواده

ذکر این نکته ضروری است که وکیل خانواده نه تنها در دعاوی راجع به خانواده بلکه در مشورت دادن در مقام یک مشاور نیز می تواند به افراد کمک کند این وکیل حتی در زمان انعقاد عقد ازدواج نیز می تواند به وکالت از موکل خویش امور محول شده را انجام دهد

وکیل خانواده کیست

وکیل خانواده وکیلی است که عمدتاً توانایی پذیرفتن وکالت در تمام امور حقوقی به معنای عام خود را داراست لذا هر وکیلی می تواند دعاوی خانوادگی را بپذیرد ولی امکان دارد تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشد . وکلا خانواده که به صورت تخصصی کار می کنند! احتمالاً بر رویه های عملی حاکم بر امور خانواده آشنایی و تسلط بیشتری دارد .

بنابراین گاهی اوقات به دلیل پیچیدگی قوانین و وجود همان رویه های عملی! که معمولاً دور از چشم مردم است بهره گیری از خدمات وکیل خانواده می تواند بسیار کارساز باشد .

شما میتوانید برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان با ما در تماس باشید

دریافت مشاوره از وکیل خانواده

اخبار و مقالات مرتبط

آبان ۱, ۱۳۹۷
رای وحدت رویه شماره 765

رای وحدت رویه شماره ۷۶۵

آشنایی با رای وحدت رویه شماره ۷۶۵ رای وحدت رویه شماره ۷۶۵ هیات عمومی دیوان عالی کشور راجع به شرایط […]
مهر ۳۰, ۱۳۹۷

رای وحدت رویه شماره ۷۶۴

رای وحدت رویه شماره ۷۶۴ هیات عمومی دیوان عالی کشور در مورد محکومان به حبس دائم الف:گزارش پرونده رای وحدت رویه […]
مهر ۱, ۱۳۹۷
تمکین زن از شوهر

تمکین زن از شوهر

در چه صورتی زن می تواند از شوهر تمکین نکند؟ با جاری شدن صیغه عقد بین پسر و دختر و […]