پدر و مادر میتوانند قبل از مرگ ارثیه خود را تقسیم کنند ؟ - بهترین وکیل در مشهد - وکیل در مشهد

شرایط تقسیم ارث برای خواهر و برادر متوفی – ارتباط با بهترین وکیل در مشهد ۰۹۱۵۲۴۹۱۰۴۰

اگر وارث متوفی، فقط یک خواهر باشد تمام ارث به او می‌رسد، همچنین اگر تنها برادر باشد، همه‌ی ارث سهم او خواهد شد و اگر چند برادر یا چند خواهر باشند، به طور مساوی بین آنان تقسیم می‌شود و اگر برادر و خواهر باشند به برادران دو برابر هر خواهر ارث خواهد رسید.

نفقه فرزند  - شرایط پرداخت نفقه فرزند چیست - بهترین وکیل در مشهد

نفقه فرزند

بنا بر ماده ۱۹۹۹ قانون مدنی پرداخت و تامین نفقه فرزند به عهده پدر می باشد در صورت فوت یا در صورتی که پدر توانایی پرداخت نفقه فرزندانش را نداشته باشد،
پرداخت نفقه فرزند بر عهده پدربزرگ پدری است حال اگر که پدربزرگ هم در قید حیات نباشدیا توانایی پرداخت نفقه نوه خویش را نداشته باشد، تامین هزینه های فرزند بر عهده مادر می باشددر صورت عدم حیات مادر یا به دلایلی عدم توانایی در پرداخت نفقه فررزندش، به عهده مادربزرگ پدری یا مادربزرگ مادری خواهد بود. بنابراین نفقه فرزندان به ترتیب زیر خواهد بود:
۱)      پدر
۲)       پدربزرگ پدری
۳)      مادر
۴)      مادر بزرگ پدری و هم مادربزرگ مادری و پدربزرگ مادری
ملاحظه می فرمائید که قانون به راحتی از نفقه فرزندان عبور نکرده است و تحت هر شرایطی شیوه های متفاوتی را جهت دریافت آن در نظر گرفته است.
 در قانون به این مساله پرداخته شده است که در صورتی که پدر دارای توانایی برای پرداخت نفقه فرزندان خود باشد اما از پرداخت آن خودداری ورزد می توان این موضوع را از نظر قانونی پیگیری نمود وبه دادگاه شکایت نمود اگر پدر مالی دارد این مال توسط دادگاه توقیف شده و در اختیار فرزندان قرار داده خواهد شد .

فرزندان تا چه سنی استحقاق دریافت نفقه را دارند؟

در شرع و به صورت قانونی سن خاصی برای دریافت نفقه از جانب پدر مشخص نگردیده ,اما بنا به عرف درست تا زمانی که فرزند به سطح درآمدی مطلوب نرست تا بتواند چرخ زندگی خود را بچرخاند و نیازهایش را تامین نماید پدر وظیفه دارد نفقه او را پرداخت نماید و از او نگه داری کند.
همانگونه که شاهد هستیم در صورتی که پدر کارمند دولت باشد تا زمانی که دختر مجرد است و پسر در حال تحصیل می باشد به پدر حق اولاد پرداخت می گردد.
برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با وکیل در مشهد با ما در تماس باشید.
وکیل دیه در مشهدوکیل طلاق در مشهد – گروه وکلای دادگستری دادپلاس

09152491040