اخباراخبار و مقالات وکیل دادگستری در مشهدمقالات بهترین وکیل

تفکیک ملک چیست ؟ دستور عدم پرداخت چک در چه شرایطی ممکن است ؟

دستور عدم پرداخت چک در چه شرایطی ممکن است ؟

 

 

مطابق ماده 14 قانون صدورچک صادر کننده چک یا ذینفع یا قائم مقام قانونی آنها با تصریح به این که چک مفقود یا سرقت یا جعل شده و یا از طریق کلاهبرداری یا خیانت در امانت یا جرائم دیگری تحصیل گردیده ، میتواند کتبا دستور عدم پرداخت وجه چک را به بانک بدهد.
مطاب قسمت اخیر ماده موصوف ، دارنده چک میتواند علیه کسی که دستور عدم پرداخت داده ، شکایت کند و هرگاه خلاف ادعایی که موجب عدم پرداخت شده ثابت گردد،دستوردهنده علاوه بر مجازات مقرر برای بزه صدور چک بلامحل ، به پرداخت کلیه خسارات وارده به دارنده چک محکوم خواهد شد.

 

 

تفکیک ملک با وکیل در مشهد 

 

 

 

تفکیک در عرف ثبتی عبارت است از تقسیم مال غیر منقول به قطعات کوچک تر ( گفتیم تفکیک تقسیم مال غیر منقول است که حال این مال غیر منقول می تواند مشاع یا مفروز باشد )
مثلا قطعه زمینی است به مساحت پنج هزار متر مربع که مالک یا مالکین آنها تصمیم دارند آن را به قطعات دویست متری تقسیم نمایند اگر تقسیم به این شکل انجام شود به آن تفکیک میگویند.
(با توجه به استفاده از کلمات مالک و مالکین متذکر می شویم که تفکیک ویژه مال غیر منقول مشاع نیست و گاه مالک ملک مفروز نیز ملک مفروزی را به دو قطعه یا چند قطعه تقسیم می کند که به آن تفکیک میگویند.)

 

ارتباط بیشتر با بهترین وکیل در مشهد = 09152491040

 

برای مشاوره با وکیل با شماره زیر تماس بگیرید.

09152491040

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا